Maavärin (Землетрясение)
Vaadake kinodes alates 02.12.2016











Venemaa, 2016
Režissöör: Sarik Andreasjan
Stsenaarium: Sergei Judakov,
Aleksei Gravitski, Arsen Danieljan
Pikkus: 105 min
Žanr: draama, katastrooffilm
Peaosades: Konstantin Lavronenko,
Maria Mironova, Viktor Stepanjan,
Tatev Ovakimjan, Mihhail Pogosjan,
Grant Tohatjan, Daniil Izotov, 
Mikael Džanibrkjan, Arsen Grigorjan

Kinopoisk
IMDb

Tragöödia, mis raputas maailma.

1988. aasta 7. detsembril tabas Armeeniat ränk maavärin, mis purustas täielikult Spitaki, Leninakani, Kirovakani ja Stepanavani linnad. Hukkus 25 000 inimest, raskelt sai vigastada 150 tuhat inimest ja üle poole miljoni inimese kaotasid oma kodu.

Traagiliste sündmuste keerises kohtuvad kaks peategelast — 45-aastase Konstantin Berežnoi ja 20-aastane Robert Melkonjan. Tegu pole nende esimese kohtumisega. Aastaid tagasi hukkusid Konstantini süü läbi autoavariis Roberti vanemad. Konstantin saadeti aastateks vanglasse, aga väikse Roberti võtsid sugulased oma hoole alla. Konstantin vabaneb vanglast just sel päeval, kui Armeeniat tabab maavärin. Ta oli teel koju, kus teda ootasid naine, lapsed… ja Robert, kes pole talle oma vanemate surma siiani andetanud. Juhuse tahtel satuvad peakangelased vabatahtlikest koosnevasse päästerühma.

Huvitavad faktid filmi kohta:
Peale 1988. aasta maavärinat ei sattunud ükski orvuks jäänud laps lastekodusse, sest kõik Armeenia perekonnad pidasid oma kohuseks nad lapsendada. Filmi lavastaja vanemad pidid tervel neli kuud ootama, et lapsendada neli last.

Filmi produtsent Ruben Dišdišjan ja üks peaosatäitjаtest Grant Tohatjan osalesid 1988. aastal päästetöödel Leninakanis.

Film põhineb tõsielusündmustel ning räägib 1988. aasta 7. detsembril Armeeniat tabanud maavärinast.

Filmivõtete tarbeks ehitati ühe Moskva vana tehase 10 000 ruutmeetrilisele territooriumile linnavaremete dekoratsioonid, mis oli täpne koopia omaaegse Leninakani majadest ja tänavatest. Selleks veeti kohale 8 tonni puitu, betoonblokke ja asfalti.

Filmi stsenaariumi kirjutamiseks kulus tervel neli aastat. Seda tehti tolleaegsete dokumentaalkroonikate, maavärinas ellujäänute ja päästetöödel osalenud inimeste mälestuste põhjal.

Iga võttepäev lõppes leinaseisakuga maavärinaohvrite mälestuseks.

Tõsielusündmustel põhinev film «Maavärin» Eesti kinodes alates 2. detsembrist.
BestFilm.eu Logo