„Martinas Margiela“ 
(Martin Margiela: In His Own Words)
Žiūrėkite kino teatruose nuo 2022.01.28


   
Prancūzija, Vokietija, Belgija, 2019
RežisavoReiner Holzemer
Trukmė
: 90 min
Žanras: dokumentinis
Vaidina: Martin Margiela, Carla Sozzani, 
Pierre Rougier, Lidewij Edelkoort, 
Cathy Horyn, Jean-Paul Gaultier, 
Sandrine Dumas, Carine Roitfeld, 
Stella Ishii, Olivier Saillard,
Asia Bugajska
  
IMDb

Didysis mados pasaulio slapukas.

1957 m. Belgijoje gimęs dizaineris Martinas Margiela iki šiol išlieka vienu didžiausių (jei ne pačiu didžiausiu) mados pasaulio slapukų. Per visą karjerą, trukusią nuo 1980 iki 2008 m., dizaineris ne tik kad nedavė nė vieno interviu, bet ir sugebėjo pasiekti, kad plačioji visuomenė nežinotų, kaip jis atrodo. „Man nepatinka garsenybės koncepcija; anonimiškumas man labai svarbus – tai būdas apsaugoti save“,- ne kartą yra pareiškęs dizaineris.

Karjerą M. Margiela pradėjo Paryžiuje, kur pirmuosius penkerius metus dirbo kaip laisvai samdomas dizaineris. Vaikino talentą pastebėjo Žanas-Polis Gotjė, pas kurį M. Margiela dirbo tarp 1985 ir 1987 metų. Tuomet atėjo metas ir pirmajai asmeninei kolekcijai, pristatytai su nauju prekės ženklu „Maison Margiela“. Tiek pačios pirmosios, tiek visų vėlesnių dizainerio kolekcijų efektą taikliai nusako buvusios žurnalo „Vogue Paris“ vyriausios redaktorės bei mados almanacho „CR Fashion Book“ įkūrėjos bei vyr. redaktorės Karinos Roitfeld citata: „Visi Martino sukurti rūbai išstumdavo iš mados visa kita. Turbūt tai ir yra esmė, ar ne?“

Naujame dokumentiniame filme (kuriame dizainerio veidas taip pat nė karto neparodomas), M. Margiela žvelgia atgal į savo 28-erius metus trukusią karjerą, mintimis nusikelia į vaikystę, pasakoja apie didžiausią poveikį padariusius bei perversmą sukėlusius savo modelius bei kolekcijas ir kalba apie pasitraukimą iš mados pasaulio 2008-aisiais. Žiūrovai išvys istorinius kadrus iš tuo metu šoką sukėlusių dizainerio kolekcijų pristatymų: Paryžiaus „Gelbėjimo armijos“ štabo ar apleisto krovininio traukinio – vietų, kokiose demonstruoti madas madinga tapo tik gerokai vėliau.

Ž.P. Gotjė, K. Roitfeld, vienos žymiausių pasaulio mados eksperčių Lidewij Edelkoort ir kitų garsių bei įtakingų mados pasaulio asmenybių komentarai atskleis iki šiol nematytą M. Margielos pusę ir padės suvokti, kodėl šis drovus belgų dizaineris neretai minimas tarp visų laikų geriausiųjų – be jo mada tiesiog nebūtų tokia, kokia yra.

Intymus, vizualus ir kvapą gniaužiantis pasakojimas apie didįjį mados pasaulio slapuką Martiną Margielą Lietuvos kino teatruose pradedamas rodyti sausio 28 dieną.

Filmas prancūzų ir anglų kalba su lietuviškais subtitrais.

BestFilm.eu Logo