BERNADETA (Bernadette)
Žiūrėkite kino teatruose nuo 2024.03.08


   

Prancūzija,, 2023
RežisavoLéa Domenach
Scenarijaus autoriaiClémence Dargent, Léa Domenach
Trukmė
: 92 min
Žanras: komedija, drama
Vaidina: Catherine Deneuve, 
Denis Podalydès, Michel Vuillermoz, 
Sara Giraudeau, Laurent Stocker, 
François Vincentelli, Lionel Abelanski,
Artus
   
IMDb

Nuostabioji Catherine Deneuve – biografinėje komedijoje apie Prancūzijos Pirmąją ponią.

Kuomet tuometinis Paryžiaus meras Žakas Širakas 1995-aisiais buvo išrinktas Prancūzijos prezidentu, jo žmona Bernadeta (kurią įkūnija Prancūzijos kino ikona Catherine Deneuve) pasijuto pagaliau sulaukusi pelnyto atlygio ir savęs verto Pirmosios ponios titulo. Galų gale, ji juk buvo kilusi iš senos prancūzų aristokratų giminės ir visą santuokinį gyvenimą tyliai, kantriai ir su rūpesčiu palaikė savo vyrą viso jo svaiginančio politinio skrydžio metu.

Deja, šviežiai iškepta Pirmoji ponia visuomenėje buvo užsitarnavusi senamadiškos, šaltos, reiklios, griežtos, irzlios ir įkyrokos damos reputaciją. Prezidentūros darbuotojai nebuvo išimtis. Nusprendusi, kad tai reikia pakeisti, Bernadeta ėmėsi veikti. Pirmiausia Pirmoji ponia pasikvietė Karlą Lagerfeldą, kad šis visiškai pakeistų jos aprangos stilių. Tuomet nusprendė pakeisti ir savo elgesį. Kitaip sakant – pademonstruoti charakterį.

Vietoje pilkos pelytės Eliziejaus laukuose vis dažniau ėmė rodytis ryški, įsimintina ir valdinga moteris, ne visuomet paklūstanti nusistovėjusioms normoms ir turinti tvirtą nuomonę net ir kontraversiškais klausimais. Žinoma, toks jos virsmas negalėjo apsieiti be linksmų nesusipratimų ir iki absurdo juokingų situacijų. Skandalus dievinančiai šalies žiniasklaidai tiek ir tereikėjo. Eliziejaus laukuose sužibo nauja Prancūzijos elito žvaigždė.

Catherine Deneuve garsėja nusistatymu nevaidinti biografinėse juostose. Tačiau perskaičiusi „itin juokingą“ šios biografinės-politinės satyros scenarijų, aktorė savo nusistatymą pakeitė. Filmo „Bernadeta“ premjera Lietuvoje – kovo 8 dieną.
BestFilm.eu Logo