DAAAAAALI! 
Žiūrėkite kino teatruose nuo 2024.04.05   

Prancūzija,, 2023
RežisavoQuentin Dupieux
Scenarijaus autoriaiQuentin Dupieux
Trukmė
: 78 min
Žanras: komedija
Vaidina: Anaïs Demoustier, Edouard Baer,
Jonathan Cohen, Gilles Lellouche,
Pio Marmaï, Didier Flamand,
Romain Duris, Agnès Hurstel
   
IMDb

Vilnius - Kino Pasaka

Stulbinanti istorija, neprilygstamas ekscentriškumas ir kvapą gniaužiantis siurrealizmas
 prancūzų juostoje-fantazijoje „Daaaaaali“.

Kuomet jauna prancūzų žurnalistė Judita (aktorė Anaïs Demoustier) gauna užduotį paimti interviu iš dailininko Salvadoro Dali, jos vos neištinka infarktas. Juk tai Dali! – menininkas-legenda, garsėjantis tiek savo siurrealistiniais paveikslais, tiek savo ne mažiau siurrealistiška ir ekstravagantiška asmenybe.

Pirmasis Juditos susitikimas su gyva legenda neabejotinai patvirtina, kad visos jos baimės yra tikros. Dar daugiau – atsiranda naujų problemų. Dailininkas turi ištisą sarašą ekstravagantiškų reikalavimų, kurių neišpildžius, Judita interviu matys kaip savo ausis be veidrodžio. Taip prasideda daugybę metų truksianti vargšės žurnalistės odisėja, siekiant įgyvendinti meistro reikalavimus ir gauti išsvajotąjį interviu. Bėgant metams, Judita vis labiau įsidrąsina, Dali sensta ir tampa dar labiau ekscentriškas, interviu idėja pamažu virsta dokumentinio filmo scenarijumi, tačiau galutinis tikslas vis vien nepriartėja nė per milimetrą.

Salvadorą Dali skirtingais gyvenimo laikotarpiais šioje juostoje vaidina net penki aktoriai: Edouardas Baeras, Gillesas Lellouche‘as, Jonathanas Cohenas, Pio Marmaï‘us ir Didier Flamandas. Žurnalistinė siužeto linija persipina su siurrealistiškais dailininko paveikslų siužetais, kurie savo ruožtu pavirsta sapnų interpretacijomis ir užburia ne mažiau nei S. Dali darbai ar jo gyvenimas. Galų gale, kaip sakė pats dailininkas, „mano asmenybė, ko gero, yra didingiausias mano šedevras“.

Užburiantis, pralinksminantis ir realybės pagrindą iš po kojų išmušantis filmas „Daaaaaali“ Lietuvos kino teatruose pradedamas rodyti balandžio 5 dieną.
BestFilm.eu Logo