MARIJA MONTESORI 
(Maria Montessori)
Žiūrėkite kino teatruose nuo 2024.04.26


   

Italija, Prancūzija, 2023
RežisavoLéa Todorov
Scenarijaus autoriaiCatherine Paillé,
Léa Todorov
Trukmė
: 100 min
Žanras: drama, biografinis
Vaidina:  Leïla Bekhti, Jasmine Trinca,
Rafaëlle Sonneville-Caby, Raffaele Esposito,
Laura Borelli, Nancy Huston,
Agathe Bonitzer, Sébastien Pouderoux,
Pietro Ragusa
   
IMDb


Vilnius - FC Vingis, Kino Pasaka; Kaunas - FC Kaune, Cinamon MEGA;

Marijampolė - Spindulys; Panevėžys - Garsas Kino

Neįtikėtina, bet tikra istorija apie apie žymiąją edukacinės sistemos reformatorę.

Marija Montesori (1870-1952) laikoma viena iškiliausių asmenybių pasaulio pedagogikos ir edukacijos srityje. Mylinčioje ir palaikančioje šeimoje augusi mergaitė standartus laužė nuo pat paauglystės. Būdama trylikos, Marija nusprendė tapti inžiniere ir tapo vienintele mergaite technikos mokykloje. Būdama 20-ies, su ne mažesniu entuziazmu pasuko į dar vieną tuo metu išskirtinai vyrišką profesiją – mediciną. Nugalėjusi visas kliūtis, 1896 m. liepos 10 d. M. Montesori tapo pirmąja Italijoje medike moterimi.

XX a. pradžioje moteris vis daugiau laiko ir dėmesio ėmė skirti vaikams su specialiaisiais poreikiais. 1907-aisiais ji įkūrė pirmuosius vaikų namus, kuriuose pritaikė iki tol negirdėtus lavinimo ir mokymo metodus. Pažanga buvo tokia akivaizdi, kad vos po metų Romoje jau veikė keturios tokio pobūdžio įstaigos. Dabar jos sukurta mokymo sistema plačiai taikoma visame pasaulyje.

Tikrais įvykiais paremta istorija pasakoja apie garsią Paryžiaus koketę Lili Dalenji (aktorė Leïla Bekhti), kuri negali leisti visuomenei sužinoti, kad susilaukė neįgalios dukros. Norėdama apsaugoti tiek ją, tiek save, moteris išvyksta į Romą, kur susipažįsta su diplomuota medike ir netradicine edukatore Marija Montesori (akt. Jasmine Trinca). Pati priversta slėpti nesantuokinį sūnų, Marija puikiai supranta Lili. Palaikydamos viena kitą, šios dvi atkaklios moterys pamažu išsikovoja deramą vietą pokyčių vengusiame, vyrų dominuojančiame pasaulyje.

Įkvepianti ir jaudinanti juosta „Marija Montesori“ apie pasaulio edukacinės sistemos reformatorę
Lietuvoje pradedama rodyti balandžio 26 dieną.
BestFilm.eu Logo