Zelta Balsis (Golden Voices)
Skatieties Latvijas kinoteātros, sākot no 02.10.2020
 

Izraēla, 2019. gads
Režisors: Evgeny Ruman
Scenārija autors: Ziv Berkovich,
Evgeny Ruman
Filmas ilgums: 88 minūtes
Žanrs: komēdija, drāma
Galvenajās lomās: Maria Belkin,
Vladimir Friedman, Evelin Hagoel,
Uri Klauzner, Elizabeth Kon,
Alexander Senderovich

IMDb

Galvenie varoņi slavenie PSRS filmu ierunātāji Viktors un Raja ir izlēmuši spert nozīmīgu soli – emigrēt uz Izraēlu. Domāts – darīts, tikai nav skaidrs, ko iesākt tālāk.

Kā dzīvot jaunā valstī, ja tev ir pāri 60 un tu neproti neko citu, izņemot filmu ierunāšanu?

Turklāt pēc filmu ierunāšanas krievu valodā nav liela pieprasījuma valstī, kurā sirēnu skaņas bez mitas brīdina par gaisa uzbrukumiem. Ierunātājus arī sāk pārņemt ilgas pēc dzimtenes un padomju ikdienas, pārtikas, draugiem.

Taču ilgi gaidītais darbs profesijā atkal ierauj varoņus dzīvē. Bet, kā jau tas bieži notiek, augstākajiem spēkiem patīk pajokot un sniegt to, ko ļoti gribas, tikai ne tā, kā iecerēts.

Rajas balss izrādās diezgan atbilstoša erotiskajiem pakalpojumiem pa telefonu. Lai gan viņai ir 62 gadi, viņas balss skan kā 22 gadu vecai meitenei. Raja tik meistarīgi iejūtas jaunajā lomā, ka viņai izdodas piesaistīt pastāvīgu telefonisko pielūdzēju.

Komiskas situācijas, viegls, saprotams, labdabīgs humors un gana liela varoņu pašironijas deva padara šo filmu dziļi patiesu un labsirdīgu. Nav iespējams novērsties, jūtot līdzi varoņiem un kopīgi izdzīvojot viņu jauno dzīvi.

“Zelta balsis” Latvijas kinoteātros no 2. oktobra.
BestFilm.eu Logo