„Gernsio literatūros ir bulvių lupenų pyrago draugija“ 
(The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society)
Žiūrėkite kino teatruose nuo 2019.08.02


   

Didžioji Britanija, Prancūzija, JAV, 2018
RežisavoMike Newell
Scenarijaus autoriai: Don Roos,
Kevin Hood, Thomas Bezucha,
Mary Ann Shaffer, Annie Barrows 
Trukmė
: 124 min
Žanras: drama
Vaidina: Pierre Niney,
Charlotte Gainsbourg, Didier Bourdon, Jean-Pierre Darroussin,
Catherine McCormack, Finnegan Oldfield, Pawel Puchalski, Zoe Boyle
  
IMDbPasaulinio bestselerio ekranizacija atkeliauja ir į Lietuvos kino teatrus.

1946-ieji metai. Londone gyvenanti jauna rašytoja Džiuljeta Ešton (aktorė Lily James) gauna neįprastą laišką nuo atokioje Gernsio saloje gyvenančio fermerio Dosio Adamso (akt. Michiel‘is Huisman‘as). Vyras rašo jos adresą radęs vienoje mėgstamo autoriaus knygoje ir nedrąsiai paprašo Džiuljetos atsiųsti jam dar pora šio autoriaus knygų – mat Gernsyje, kurį karo metu buvo okupavę naciai, nėra knygyno; o knygos labai praverstų vienam mažam salos klubui, kuriam priklauso ir pats Dosis – Gernsio literatūros ir bulvių lupenų pyrago draugijai. Suintriguota rašytoja nusiunčia fermeriui jo prašytas knygas ir paprašo apie save bei keistąją draugiją papasakoti išsamiau.

Sulig kiekvienu laišku sužinodama vis daugiau detalių apie sunkų ir tragišką Gernsio salos gyventojų likimą karo bei pokario metais, Džiuljeta galų gale nusprendžia pati apsilankyti saloje. Pamažu susipažinusi su nuoširdžiais, ekscentriškais, kartais ciniškais, bet visuomet pasiruošusiais padėti Gernsio salos gyventojais, jaunoji rašytoja įgauna jų pasitikėjimą ir sužino vis daugiau detalių apie skaudžią jų patirtį. Galutinai suintriguota ir pajutusi įkvėpimą, Džiuljeta nusprendžia parašyti knygą.

Iš didmiesčio persikėlusi į kaimiškąjį Gernsį, moteris atranda visiškai naują gyvenimą, kuriame susipina naujųjų jos kaimynų ir bičiulių istorijos, kruopščiai slėptos paslaptys ir netikėtai užgimę jausmai.

Jautri istorija apie karo baisumus, sielos žaizdas ir širdyje išsaugotus gražiausius jausmus – romantinėje dramoje „Gernsio literatūros ir bulvių lupenų pyrago draugija“.

Filmo premjera Lietuvoje – rugpjūčio 2 dieną.
BestFilm.eu Logo