Superherojai. Pradžia 
(Rise of the Superheroes)
Žiūrėkite kino teatruose nuo 2019.05.24


   
Jungtinė Karalystė, 2018

RežisavoTom O'Dell

Trukmė: 116 min

Žanras: dokumentinis filmas

Vaidina: Neal Adams, Scott Beatty,
Jenna Busch, Chris Claremont, Chuck Dixon,
Jeffrey Henderson, Emma Loggins

 IMDb

Įtraukiantis pasakojimas apie tai, kaip superherojai užkariavo kino pasaulį.

Supermenas, Betmenas, Žmogus-voras, Geležinis žmogus, Kapitonė Marvel, Juodoji Pantera, Keršytojai, Iksmenai ir daugybė kitų antgamtinių galių turinčių herojų jau seniai yra neatskiriama populiariosios JAV kultūros dalis. Tačiau pastaraisiais dešimtmečiais šie superherojai peržengė vienos valstybės ribas ir išpopuliarėjo visame pasaulyje. Šis filmas pasakoja jų istoriją.

Tikėjimas ypatingų sugebėjimų turinčiais gelbėtojais, paprastus žmones ginančiais nuo blogio, žmonijai buvo būdingas visais laikais. Pirmieji mitologiniai veikėjai, sąmoningai slėpę savo tapatybę, ko gero, yra Robinas Hudas ir Zoro. Šie herojai pasižymėjo ypatingu teisybės jausmu, savo gyvenimą skyrė neturtingųjų ir silpnųjų gynimui.

Prie šių savybių pridėjus antgamtines galias, praėjusio amžiaus ketvirtojo dešimtmečio pabaigoje Jungtinėse Valstijose gimė pirmieji superherojai. Nors šimtaprocentinio sutarimo nėra, dauguma populiariosios kultūros tyrinėtojų šiuolaikinio superherojaus eros pradžia laiko 1938 balandžio 18 dieną, kuomet pirmajame „Action Comics“ numeryje buvo papasakota Supermeno istorija. Ši data žymi vadinamojo Komiksų Aukso Amžiaus pradžią.

Per kitus 50 metų superherojų būrys sparčiai plėtėsi, dar sparčiau didėjo komiksų populiarumas. O 1989 m. buvo atverstas naujas istorijos puslapis: kino teatruose pasirodė Tim‘o Burton‘o režisuotas „Betmenas“. Michael‘o Keaton‘o suvaidinto kaukėto superherojaus nuotykiai, kainavę vos 35 mln. dolerių, iki šiol yra uždirbę beveik pusę milijardo. Būtent „Betmeno“ sėkmė uždegė žalią šviesą kitiems filmams, didžiuosiuose ekranuose atgaivinusiems mylimiausius komiksų personažus.

Po „Betmeno“ pasirodę „Bleidas“, „Iksmenai“ ir „Žmogus-voras“ gerino žiūrimumo bei pelningumo rekordus, o 2008-aisiais kino ekranuose pasirodęs „Geležinis žmogus“ superherojų žanrą kilstelėjo į naują lygmenį. Nuo šio filmo prasidėjusi „Marvel kino visata“ (Marvel Cinematic Universe) dabar yra vertinama beveik 30-čia milijardų JAV dolerių.

Iš komiksų į didžiuosius ekranus persikėlusių ir visą pasaulį užkariavusių superherojų istorija – filme „Superherojai. Pradžia“, Lietuvoje pradedamame rodyti gegužės 24 dieną.

BestFilm.eu Logo