„Šarlatanas“ (Charlatan)
Žiūrėkite kino teatruose nuo 2021.06.11


   


Čekija, Airija, Lenkija, Slovakija, 2020
RežisavoAgnieszka Holland
Scenarijaus autoriaiMarek Epstein
Trukmė
: 118 min
Žanras: drama
Vaidina: Jan Vlasák, Joachim Paul Assböck, Juraj Loj, Ivan Trojan, Josef Trojan,
Jana Kvantiková, Martin Mysicka,
Marek Epstein, Jan BudarClaudia Vaseková

IMDb


„Šarlatanas“

Kvapą gniaužianti biografinė drama apie vieną žymiausių visų laikų Čekijos gydytojų.

Savo, kaip gydytojo, karjerą J. Mikolašekas (jį vaidina aktorius Ivanas Trojanas) pradėjo pačioje XX amžiaus pradžioje, įžengęs į trečiąjį gyvenimo dešimtmetį. Dar paauglystėje susidomėjęs augalų gydomosiomis savybėmis, jaunuolis greitai suprato atradęs savo pašaukimą. Netradiciniai ir neįprasti jo gydymo metodai trikdė tradicinės medicinos atstovus, tačiau padėjo pasiekti stulbinančių rezultatų. Derindamas savo sukurtus vaistus su gyvenimo būdo ir dietos korekcijomis, J. Mikolašekas nuo pačių įvairiausių ligų išgydė tūkstančius žmonių. Nors garsėjo kaip paprastų ir neturtingų žmonių daktaras, jo sėkmė greitai patraukė ir šalies galingųjų dėmesį – tarp jo pacientų buvo ir tuometinis Čekoslovakijos prezidentas Antoninas Zapotockis.

Populiaraus ir sėkmingo gydytojo reikėjo visiems – Antrojo pasaulinio karo metais J. Mikolašeką globojo šalį okupavęs nacių režimas, o vėliau – ir naujoji komunistinė valdžia. Vis tik išlaviruoti tokiame politiniame minų lauke buvo nepaprastai sudėtinga. Atpildo valanda atėjo ir J. Mikolašekui: galų gale praradęs komunistų malonę, gydytojas buvo įkalintas, dviejų jo mirusių pacientų kūnuose radus strichnino.

Stulbinančią ir beveik neįtikėtiną gydytojo Jano Mikolašeko istoriją į didžiuosius ekranus perkėlė Lenkijos kino legenda, režisierė Agnieška Holand. Įtraukianti, užburianti ir savo įtampa trileriui prilygstanti biografinė drama „Šarlatanas“ kinuose nuo birželio 11 d.

.
BestFilm.eu Logo