Amazonia
Žiūrėkite kino teatruose nuo 2014.09.05


Prancūzija, Brazilija, 2013 m.
Režisierius: Thierry Ragobert
Scenarijaus autoriai: Johanne Bernard,
Luiz Bolognes, Louis-Paul Desanges
Prodiuseriai: Laurent Baujard,
Caio Gullane, Fabiano Gullane

Trukmė: 83 min
Žanras: nuotykių, šeimos

IMDb

Tai smagiausia geografijos ir biologijos pamoka, kokią jums teko matyti! Pasirenkite netikėčiausiai pažinčiai su nepakartojama Amazonės džiunglių gamta! Patirkite kvapą gniaužiančius nuotykius ir pradėkite naujuosius mokslo metus su neišdildomais įspūdžiais!

Ši nepaprasta istorija prasideda kažkur Brazilijoje, kai nedideliame lėktuvėlyje atsiduria prijaukinta kapucinų veislės beždžionėlė Sajus. Žiūrovas tik gali nuspėti, jog gyvūnėlis su daugybe kitų namų ūkio daiktų keliauja į kitą gyvenamąją vietą. Suprantama, keliauja uždarytas narvelyje. Vos tik lėktuvėlis pakyla, netrukus dangų aptraukia pilki debesys. Kilusi vėtra sutrukdo pasiekti kelionės tikslą. Lėktuvėlis tampa nevaldomas ir nukrinta į Amazonės džiungles. Visa laimė, kad kritimas ne toks jau tragiškas. Tik bėda, kad beždžioniuką pamiršo…

Štai tada ir prasideda tikrieji Sajaus nuotykiai. Pirmiausia iš narvelio jį išlaisvina kažkokie keisti gyvūnai, o netrukus Sajus susiduria su kitais džiunglių gyventojais. Arogantiškasis tapyras, didžiasnapis tukanas ir gauruotasis voras — visi padeda jaunajam paklydėliui išmokti pirmąsias gyvenimo laisvėje pamokas. Mokytis Sajus tikrai turi ko: kaip susirasti maisto, kur pasislėpti nuo lietaus, kodėl reikia saugotis plėšrūnų ir kaip juos pažinti. Mažasis kapucinas šiame filme patiria visus įmanomus žmogiškus jausmus: baimę, smalsumą, panieką ir net meilę. Galiausiai jis netgi suranda savo gentainius.
   
Filmo režisierius ir jo komanda atliko tikrai gigantišką darbą. Juk ne taip paprasta priversti laukinius gyvūnus vaidinti. Filmas buvo kuriamas dvejus metus. Ir ne veltui. Nors už kadro neskamba nė vienas sakinys, kai kurios filmo scenos yra iškalbingesnės už tūkstančius žodžių (ko verta vien Sajaus sapno scena!).

Amazonės džiunglių vaizdai 3D formatu atrodo tikrai pribloškiamai, o kultinio kompozitoriaus Bruno Coulais (sukūrusio neužmirštamas kompozicijas filmams „Himalajai“, „Migruojantys paukščiai“ ar „Purpurinės upės“) muzika tik sustiprina šį įspūdį. Tikrai nepamirštama kelionė, kuri sužavės ir didelį, ir mažą.  

Kinuose nuo Rugsėjo 5 dienos.
BestFilm.eu Logo