Keršto aitvaras (Kite)
Žiūrėkite kino teatruose nuo 2014.06.13

   
JAV, 2014
Režisavo: Ralph Ziman
Scenarijaus autoriai: Yasuomi Umetsu
Trukmė
: 90 min
Žanras: veiksmo, fantastinis
Vaidina: Samuel L. Jackson, India Eisley,
Callan McAuliffe, Carl Beukes, Deon Lotz,
Lionel Newton, DeVille Vannik

IMDb

Kai kerštas tampa gyvenimo tikslu…

Paauglė Sawa (filme „Kitas pasaulis 4. Pabudimas“ ir seriale „Slaptas Amerikos paauglių gyvenimas“ matyta India Eisley) atrodo kaip ir daugelis jos amžiaus merginų: šiek tiek drovi, ne visuomet surandanti bendrą kalbą tiek su suaugusiais, tiek su savo bendraamžiais. Tačiau kaip žinia, išvaizda dažnai būna apgaulinga. Šis atvejis — kaip tik toks. Sawa yra mergina su tamsia praeitimi ir dar tamsesne dabartimi.
   
Kuomet jos tėvai buvo nužudyti mergaitės akivaizdoje, našlaitę apsiėmė globoti jos tėvo — policininko — partneris Karlas Eikeris (jį vaidina Samuel’is L. Jackson’as). Finansinės krizės nukamuotoje ir korupcinėje visuomenėje vyriškis stengiasi, kad mergina bent iš dalies pajustų normalų gyvenimą, tačiau jos širdelėje rusena neapykanta. Niekaip negalėdama susitaikyti su tėvų žūtimi, Sawa pasuka keršto keliu. Jos tikslas — surasti ir nubausti savo tėvų žudikus. Karlas iš pradžių bando atkalbėti merginą. Viltis, kad jam pavyks, sustiprėja merginos gyvenime atsiradus vaikinui Oburiui (aktorius Callan’as McAuliffe’as, matytas filmuose „Didysis Getsbis“ ir „Mano numeris ketvirtas“). Globėjas tikisi, kad galbūt dabar Sawa vietoje neapykantos pasirinks meilę. Tačiau mergina yra tvirtai apsisprendusi. Supratęs, kad jo pastangos vaisių neduos, Karlas nusprendžia padėti merginai įgyvendinti jos užmačias. 

Filmas sukurtas pagal to paties pavadinimo 1988-ųjų metų Japonijos anime žanro juostą, iš karto po išleidimo tapusią žanro klasika. Minėtos juostos gerbėjus papirko filmo dvilypumas: jaunos mergaitės naivumas ir nesuvokiamas žiaurumas, pasąmoninė tėvų meilės paieška ir brutalios prievartos scenos, vaikiškos svajonės ir ciniškas susidorojimas su aukomis. Amerikiečių perdirbinys yra žymiai švelnesnis, tačiau ir jame netrūksta šokiruojančių scenų. 

Sukrečianti istorija „Keršto aitvaras“ Lietuvos kino teatruose — nuo birželio 13 dienos.  
BestFilm.eu Logo