Greičiau nei triušiai 
(Быстрее, чем кролики)
Žiūrėkite kino teatruose nuo 2014.02.28

   

Rusija, 2013
Režisavo: Dmitrij Djachenko
Scenarijaus autoriai: Leonid Barats,
Sergei Petrejkov, Rostislav Khait
Trukmė: 99 min
Žanras: komedija
Vaidina: Leonid Barats, 
Rostislav Khait, Aleksandr Demidov, 
Kamil Larin, Nonna Grišaeva, 
Valdis Pelsh, Dmitrij Dibrov,
Igor Zolotovitskij, Artjom Smola

Kinopoisk

 Filmų „Apie ką galvoja vyrai“ ir „Radijo diena“ autoriai pristato naują komediją 

Prieš daugiau nei 20 metų (1993-aisiais) keturi Maskvos teatrinio meno universiteto (GITIS) studentai Rostislavas Chaitas, Leonidas Baracas, Kamilis Larinas ir Aleksandras Demidovas susibūrė į trupę, kurią pavadino „Kvartetas I“. Jauni teatro entuziastai pasitelkė seną kaip pasaulis formulę: pasitelkdami humorą ėmė pasakoti ir perteikti aktualias, kartais ir skausmingas gyvenimo realijas.
   
Per pastaruosius du dešimtmečius savo vis augančiam gerbėjų būriui „Kvartetas I“ jau pristatė trylika teatrinių premjerų ir keturias pilnametražes kino juostas. Į didžiuosius ekranus ketveriukė žengė 2007-aisiais su filmu „Rinkimų diena“. Po to sekė „Radijo diena“ (2008 m.) ir dvi itin sėkmingos juostos „Apie ką galvoja vyrai“ (2010 ir 2011 metais).
   
Dabar žiūrovų dėmesiui pateikiama dar viena „Kvarteto I“ pjesė, pritaikyta didiesiems ekranams: „Greiti nei triušiai“. Teatro spektaklio tokiu pat pavadinimu premjera įvyko dar 2005-aisiais. Visą pastarąjį dešimtmetį pjesė išlaiko juokingiausio vaikinų (dabar jau vyrų) darbo scenoje titulą. Tačiau neapsigaukite — pjesėje ir filme ne vien juokaujama. Humoras ir absurdo elementai čia susipina su tragedija, melancholija ir didžiaisiais gyvenimo klausimais. Kuriuos, galbūt, sau ne kiekvienas užduoda, tačiau visi anksčiau ar vėliau pajunta.
   
Garsus (ir nelabai garbingas) prodiuseris (jį vaidina Igoris Zolotovitskis) vieną nelabai lengvą rytą atsibunda kažkokioje neaiškioje patalpoje be langų ir durų. Kartu su juo — jo proteguojami vaikinai iš šou verslo. Vienintelis dalykas, kurį prisimena bičiuliai — kad vakarėlis buvo super. O tada juosta nutrūksta. Kur jie? Kodėl jie čia? Kaip iš čia išeiti? Nuo paprastų egzistencinių klausimų pereinama prie svarbesnių: kodėl kažkam prireikė juos uždaryti? Už ką? Ir kada juos paleis? Ne visai išblaivėję protai staiga nušvinta ir pateikia neginčijamą atsakymą: jų gyvenimas Žemėje baigtas. Dabar jie „priimamajame“, iš kurio pateks į dangų arba pragarą. Ir pirmasis jų laukiantis dalykas — paskutinio teismo diena. O kad jau taip, paskutiniam teismui reikia pasiruošti. Ir vaikinai ima ruoštis, atverdami širdis ir slapčiausius savo gyvenimų puslapius… 
 
Nauja „Kvarteto I“ komedija „Greičiau nei triušiai“ Lietuvos kino ekranus pasieks vasario 28 dieną.  
BestFilm.eu Logo