Punased tuled (Red Lights)
Vaadake kinodes alates 20.07.2012.
Rodrigo Cortese lavastatud
uus müstiline thriller!

USA, Hispaania 2012
Režissöör: Rodrigo Cortes
Produtsendid: Rodrigo Cortes,
Adrian Guerra
Stsenaarium: Rodrigo Cortes

Pikkus: 113 min

Žanr: müstiline thriller
Peaosades: Robert De Niro, Cillian Murphy,
Sigourney Weaver, Elizabeth Olsen,

Joely Richardson, Toby Jones


 Kas kõigele siin elus on olemas teaduslik seletus või toimub meie ümber asju, millele pole võimalik selgitust leida? 
 
Oma uues linateoses püüab üks viimase aja ehedamaid lavastajaid Rodrigo Cortes leida vastuseid nendele küsimustele. Ta on toonud kinoekraanil müstilise maailma ning teise dimensiooni, kuhu kupatab ka kinovaataja.

Müstiline thriller «Punased tuled» on järjekordne kaasahaarav retk inimteadvuse sügavustesse. «See film räägib paranormaalsete nähtuste olemusest ja suhtumisest nendesse.  Juba filmi peakiri «Punased tuled» suunab meid punaste tulede juurde. Termin ’’punased tuled’’  tähistab parapsühholoogias argielus esinevaid kahtlaseid ja seletamatuid seiku. Ma tahtsin, et filmis domineeriks jõuliselt teaduslik aspekt. Suur osa filmis kasutatavast tehnilistest seadmetest on tänapäeval reaalselt kasutusel» (Rodrigo Cortes)
 
Silmakirjalikkus, maniakaal-depressiivsus, skisofreenia, astraalrännak – kõike see on olemas filmis «Punased tuled». Tunded ja olukorrad on viidud viimse piirini.

Film räägib tunnustatud meediumi võimed uurivatest teadlastest, kellest endist saab ohtliku eksperimendi osa.   Ülimalt põnev on jälgida Robert De Niro näitlejatööd, kes mängib hiilgavalt pimedat ja salapärast meediumit. Näitleja tunnistas, et harjutas selleks rolliks kodus, kus kustutas kõik tuled ning harjus uute aistingutega. «Punased tuled» on ehe näide, kuidas filmiloojad on suutnud ühendada märuli ning sügavalt filosoofilise sisuga ulme teema. See sunnib isegi paadunud skeptikut tahtmatult järele mõtlema, et mis siis, kui paralleelmaailmad tõepoolest eksisteerivad?

Vägeva näitlejate tandemiga müstiline thriller Eesti kinodes 20. juulist. 
BestFilm.eu Logo