Meil on võimalus korraldada Teile selle filmiga kinnine kinoseanss erinevates Eesti kinomajades. Kui pakkumine tundub huvi, siis palume võtke meiega ühendust +372 51 949 420
Luba Mind Sisse
(Let Me In) -

 


USA, Suurbritannia 
2010 aasta
Režissüür, Lavastas Matt Reeves (”Cloverfield”) 
Žanr: õudusfilm, thriler, fantasy 
Kestvus 116 min


Vaadake kinodes:
„Luba Mind Sisse” - Stphen Kingi  lemmikfilm aastal 2010!

Film on vändatud rootsi kirjaniku John Aivide Lindkvisti samanimelise romaani järgi. Raamatu ja filmi nimi on tuletatud folkloorist pärineva uskumuse järgi, et vampiir võib siseneda võõrasse majja aionult siis, kui peremees teda moel või teisel kutsub.....

 Peale raamatu ja filmi peadpööritavat edu otsustati Rootsis teha ka inglise keelne variant. Kuid filmi tootmisel otsustati mõned raamatu süžee liinid ilustada, kuna need olid liiga sünged.

Näiteks, oli romaanis Hokan (tüdruku isa) pedofiil ja Eli (Ebbi) – oli poiss nimega Elias, kes oli kastreeritud palju aastaid tagasi vampiir-sadisti poolt ja muudetud seega tüdrukuks. Romaanis on see muutumine kirjeldatud väga üksikasjalikult, kuid filmis vaid kaude.

Kuid vaatamata filmi „pehmendamisele“ on ta ikkagi väga kaasahaarav ja pingeline. Kahe teismelise suhted, nohikust noormees ja vampiirist tüdruk, arenevad väga kiiresti.

Esialgselt ei soovinud režissöör filmida ka ühte võtme stseeni, milles Eli nahk hakkab veritsema, kuna Oskar ei lubanud teda majja. Raamatu autor ja filmi režissöör John Aivide Lindkvist jäi ikkagi endale kindlaks ja nõudis selle episoodi filmimist ning osutus hiljem õigeks. Hiljem on paljud kriitikud kiitnud just seda režissööri leidu.

Filmi „Luba mind sisse“ ameerika versiooni tegevus areneb New-Mexiko ühes lumises äärelinnas, kus elab 12 aastane nohikust poiss Owen. Ta kannatab pideva klassikaaslaste narrimise all, tal ei ole sõpru. Päeval teda narritakse ja togitakse, kuid öösiti unistab ta kättemaksust. Ilma isata kasvanud Owen, kes hiilib kõrvale ema hoole alt, kirjeldab värvikalt oma vihikutes oma narrijate leidlikke ja halastamatuid mõrvu. Paberil ta seob inimesi kinni, keerab neil kaelad kahekorra ja imeb nad verest tühjaks.

Veel treenib ta nugade lennutamist oma tagahoovis. Kuid ükskord muutub tema elu. 

Ühel külmal talveõhtul tutvub Owen oma uue naabritüdrukuga Abbyga, kuid ta ei aimagi, et tema esimene armastus, ainus sõber, naabritüdruk, kes kõib õus oma pimendatud toast ainult öösiti ja vaatamata talvekülmale ei kanna jalanõusid on tegelikult…..

Abby ilmumise tagajärjel hakkavad ümbrukonnas toimuma verised tapmised ja sellepärast hakkab Owenile avanema hirmus saladus selle süütu tüdruku ja tema isa kohta..

Võtta oma ainsat sõpra sellisena nagu ta on või jääda jälle üksi, kumma valib Owen?


BestFilm.eu Logo